MULTIferro®Chips

MULTIferro®Chips
MULTIferro®Chips je funkční celulózová deska nasycená inhibitory VCI o různých rozměrech, která se používá jako doplněk do balení a slouží k ochraně proti korozi. Patří tedy do kategorie antikorozních obalů. Kovové výrobky je možné proto balit rovnou suché bez předchozí konzervace nebo pasivace, neboť ochrana proti korozi zajistí MULTIferro® Chips. MULTIferro®Chips obsahuje inhibitory ... Celý popis

Celý popis:

MULTIferro®Chips je funkční celulózová deska nasycená inhibitory VCI o různých rozměrech, která se používá jako doplněk do balení a slouží k ochraně proti korozi. Patří tedy do kategorie antikorozních obalů. Kovové výrobky je možné proto balit rovnou suché bez předchozí konzervace nebo pasivace, neboť ochrana proti korozi zajistí MULTIferro® Chips. MULTIferro®Chips obsahuje inhibitory koroze VCI (Volati Corrosion Inhibitors – těkavé látky zamezující vzniku koroze). Balení je nutné mít uzavřené v obalu z kartonu, PE fólie nebo jinak těsně zavřené MULTIferro® Chips pak zajistí ochranu proti korozi.

 

Aplikace a podmínky účinnosti 

 

 • Antikorozní MULTIferro® Chips se používá jako ochranný prostředek kovových výrobků.

 • Pro dosažení maximálního antikorozního účinku je podstatné, aby MULTIferro® chips působil v rámci uzavřeného prostoru balení.

 • Princip ochrany pomocí MULTIferro® chips spočívá v pozvolném odpařování inhibitorů koroze z chipsu. Inhibitory takto vytváří v prostoru antikorozní atmosféru chránící výrobek před korozí.

 • Pro zaručení antikorozní ochrany musí být výrobek zabalen suchý bez známek otisku rukou na povrchu a bez zbytku agresivních látek z čistících prostředků.

 • V prostoru obalu nesmí být výrobek v kontaktu s materiály obsahujícími vlhkost (např. dřevo) nebo kyseliny, které by mohly narušit jeho povrch a způsobit korozi.

Tabulka závislosti velikosti MULTIferro® Chips na garantovaném objemu ochrany

Určení a vznik ochranné atmosféry

Ochráněné materiály pomocí MULTIferro®Chips

 • železo, ocel, litina, chrom

 • zinek, cín, měď, olovo, bronz, mosaz

 • U ocelových dílů v uzavřeném obalu je ochrana MULTIferro® Chips do vzdálenosti 25cm od výrobku do 15 min.

 

Doba trvání ochrany

Až 3 roky, přesnou dobu ochrany je možné stanovti na základě přesné znalosti aplikace.
Tuto dobu lze dále prodloužit, ale pouze na základě informací o aplikaci. Dobu prodloužení konzultujte s naším specialistou.

 

Skladování

Uchovávejte v chladu a suchu a bez přímého slunečního záření nebo působení jiného tepelného zdroje. V originálním obalu lze MULTIferro® Chips skladovat až po dobu 3 let bez snížení funkčnosti antikorozní ochrany.

 

Likvidace odpadu

MULTIferro®Chips je 100% recyklovatelný materiál. Není škodlivý vůči životnímu prostředí.

 

Úspora času

Kovové díly není třeba více natírat, olejovat, či jinak konzervovat, jsou po rozbalení ihned s použití. Šetříte čas i režijní náklady.

 

Zabezpečení

MULTIferro® Chips ochraňuje výrobky i po krátkém otevření balení. Po znovu uzavření balení se VCI ochranná atmosféra znovu vytvoří.

 

Ekologický produkt
MULTIferro® Chips jsou šetrné k životnímu prostředí a nemají žádné zdravotní riziko. Proto je jejich recyklace 100%.

 

 

 

Parametry:

Značka
MULTIferro
Rozsah ochrany:
železo, ocel, litina, chrom, zinek, cín, měď, olovo, bronz, mosaz
Doba účinnosti ochrany:
3 roky
Forma dodání:
formáty
Charakteristika:
antikorozní celulózová deska

Zaujal Vás produkt nebo máte nějaké doplňující otázky?

Prostřednictvím formuláře pro poptání produktu nám můžete zaslat poptávku nebo dotaz na konkrétní produkt.

Nenašli jste co jste hledali?

Řešení přímo pro vás

 • • Dopravit produkty bez známky koroze?
 • • Vhodný a bezpěčný obalový materiál?
 • • Chcete své produkty balit ekologicky?

Již více než 12 let spolupracujeme s mnoha výrobci převážně kovových dílů. Produkty často putují tísíce kilometrů a naši zákazníci se na nás obrací s prosbou o pomoc, aby jejich produkty dorazily třeba přes oceán bez známky koroze či poškození.

Řešení na míru – tímto způsobem jsme vyřešili balení pro našeho dlouholetého zákazníka, pomocí našeho MULTIferra PE 100 mu výrobky nezkorodují. Pokud si nevíte rady s balením, obraťte se na nás a my Vám rádi poradíme.

Kontaktujte nás

Nechte nám číslo, zavoláme vám